צרו קשר

עיסוי ספורטאים

עיסוי ספורטאים

עיסוי ספורטאים 5 סוגי עיסויים למה זה עוזר והאם זה בריא ? למה צריך ?

הגוף הוא כלי העבודה של ספורטאים, כאשר העומס והמאמץ המוטל עליו מחייב תחזוקה מבוקרת שבאה לידי ביטוי בתזונה מתאימה, כנו גם במגוון טיפולים שנועדו לסייע לגוף לשמור על יציבות, חוזק ועמידה בתנאים הייחודיים להם הוא נדרש.

עיסוי ספורטאים – אחד הכלים החשובים

אחד הכלים החשובים לכל ספורטאי, הוא ביצוע עיסוי ספורטאים המותאם לצורך של הגוף, לשגרת האימונים ולעומס המוטל עליו. מטבע הדברים סוגי ספורט שונים פועלים על שרירים שונים בגוף, ועל כן כל עיסוי לספורטאי מחייב התאמה אישית הן לענף הספורט האמור והן למטופל עצמו.

מלבד התאמה לענף הספורט ולצרכי הגיל, חשוב להתאים את סוג העיסוי גם למועד בו מתקיים העיסוי, ביחס לפעילות הספורטיבית:

  • עיסוי טרום – תחרות/פעילות שנועד להכין את הגוף למאמץ ולהביאו במיטבו לתחרות.
  • עיסויים שוטפים – לתחזוקת הגוף המסייעים בשמירה עליו, בצמצום פציעות ופגיעות ובשיפור ביצועים.
  • עיסוי ספורטאים משקמים – אשר נועדו לסייע בשיקום מהיר של הגוף לאחר מאמץ יתר, פגיעות וכמענה למכאובים.

עוד כתבות בנושא

איך לבחור תזונאי ספורט>>

מגזין ספורט>>

בין סוגי העיסויים המובילים בקרב ספורטאים בישראל:

1: עיסוי ספורטאים רפואי– עיסוי רפואי הוא עיסוי המתבסס לפני הכל על אבחון, ונועד לספק הן טיפול מונע והן טיפול משקם לאחר פציעות ופגיעות שרירים ורקמות. עיסוי רפואי יתבסס על אבחון סוג ומקור הכאב, כאשר במקרים רבים מקור הכאב אינו זהה למקום הכאב, ונובע מהקשרים אנטומיים מורכבים שיש להכיר לעומק. העיסוי הרפואי ישלב טכניקות לחיצה והרפיה, יסייע בטיפול בדלקות שרירים, קרעים, שיפור זרימת הדם ושיקום הגוף. עיסוי רפואי ייבנה באופן אישי לכל מטופל, ויישען על ידע נרחב באנטומיה ובפיזיולוגיה. עיסוי רפואי יינתן על פי צורך, כעיסוי משקם ולרוב יספק מענה אופטימלי באמצעות סדרת טיפולים מובנית.

2: עיסוי ספורטאים רקמות עמוק– בדומה לעיסוי הרפואי, גם עיסוי רקמות עמוק אינו מיועד להנאה של המטופל, ומתבסס על הפעלת לחץ על הרקמות במטרה לשחרר את חומצות החלב וחומרים נוספים המצטברים בין שכבות הרקמה, להפחית את תחושת הכאב, לשחרר לחצים שנוצרו באזורים שסבלו מיתר מאמץ ולשקם קרעים בסיבי השרירים. עיסוי רקמות עמוק לספורטאים משתלב הן כטיפול שגרתי ומונע פציעות והן כטיפול משקם.

עוד סוגי עיסוי לספורטאים

3: עיסוי טווינה– טכניקת טיפול סינית המתמקדת באורתופדיה- טיפול במבנה השרירים והשלד, מתן מענה לבעיות מפרקים, הגברת זרימת הדם בגוף והחלמה של רקמות פגועות. הטיפול מתבצע באמצעות סדרת לחיצות ותנועות לישה, באזורים ממוקדי כאב ומוגבלות, ומביא לשיפור ביצועים ותחושת מסוגלות ומיצוי של הגוף. טיפולי טווינה נחשבים חדשניים יותר בישראל, ופופולריים במיוחד בקרב ספורטאים, כטיפול מונע וטיפול שגרתי המסייע בשמירה על בריאות ויכולות הגוף.

4: עיסוי ספורטאים עיסוי תאילנדי – על מזרון ייחודי המונח על רצפת החדר, ללא מיטת טיפולים, ובתנועה מלאה- מתבצע העיסוי התאילנדי. עיסוי תאילנדי מתבסס על שימוש במשקל הגוף של המטופל, במטרה להפעיל לחץ על שרירים תפוסים ורקמות רגישות, להגדיל את טווח התנועה ולהגמיש את השרירים והמפרקים. עיסוי תאילנדי ישמש כטיפול תחזוקה שוטף לספורטאים, ונחשב לעיסוי חשוב בתחום הספורט ההישגי.

עוד סוגי עיסויים

5: שיאצו- עיסוי ספורטאים – מסוג שיאצו הוא טיפול במגע, המתבסס על טכניקת לחץ האצבע בנקודות אסטרטגיות, לשחרור לחצים באזורים שונים בגוף. השיאצו יוצר איזון בזרימת הדם והאנרגיה, משחרר חסמים אנרגטיים ונותן מענה לא רק לבעיות אורתופדיות, רקמות ושרירים, כי אם גם לבעיות פנים דוגמת חסמי והפרעות שינה, מיגרנות, בעיות עיכול, עייפות, הפחתת חרדות ועוד. שיאצו הוא בין הטיפולים המהנים יותר, אשר מאפשר למטופל התרגעות מלאה ולא פועל על תנועה או לחץ מאסיבי.

בין אם מדובר בספורט עממי או בספורט תחרותי, שמירה על בריאות ויכולות הגוף חשובה מאין כמותה ומצריכה הקדשה של זמן ומשאבים. עיסויים שונים לספורטאים הם חלק בלתי נפרד משגרת אימוני כושר, תזונה, מנוחה ותחזוקת הגוף- באמצעות מגוון כלים ושיטות, מודרניות ומסורתיות כאחד.