צרו קשר

מהו אושר ?

מה זה אושר?

בעיניי, המטרה העיקרית והכי חשובה שיכולה להיות לנו כבני אדם זו המטרה להיות מאושרים.

הרבה אנשים מתבלבלים ושמים לעצמם מטרות של להרוויח הרבה כסף, למצוא זוגיות, להיות הורים טובים יותר או להיות מפורסמים יותר ושוכחים שהמטרה הראשונה והעיקרית צריכה להיות מאושרים ורק אחר כך שאר הדברים יכולים להגיע בצורה בריאה.  גם בתור מטפלמאמן ובטח בספורט תחרותי שמודד המון לפי תוצאות, הרבה לפני שאני עוזר להם לבעוט לשער או לקלוע סל יש לי מטרה ברורה ועמוקה לעזור לבני אדם להיות שלמים וחופשיים שזה בסוף מביא לאושר אמיתי. אז בואו נדבר רגע על אושר.

אנחנו חיים בתקופה שהאושר שלנו נמדד המון לפי תוצאות, השגים, מטרות ויעדים. אם הצלחנו להשיג את המטרות שלנו אנחנו פוגשים רגעי אושר ומרגישים מוערכים. זה בעיניי נקרא “אושר חיצוני” זה אומר שברגע שעמדנו במטרות שלנו אנחנו מאושרים. לדוגמא, ששחקן משחק טוב, הקבוצה מנצחת, הוא מקבל הכרה מהסביבה (הכרה ברשתות החברתיות), הוא מקבל הכרה כספית ותקשורתית הוא חווה אושר חיצוני.

“אושר חיצוני” הוא אמיתי והתחושה נעימה וחזקה ובדור שלנו אי אפשר לזלזל בה. יש רק בעיה אחת בסוג האושר הזה. הוא בדרך כלל רגעי, הוא תמיד נמצא במצב של רצון להוכיח, הוא תלוי בדברים שלא תמיד בשליטתנו והוא תמיד נמצא בסימן שאלה. 

יש עוד סוג של אושר שנקרא “אושר פנימי” אישור עצמי למי שאני. האושר הזה מוגדר לפי דברים שקיימים בנו תמיד ונמצאים תמיד בשליטה שלנו. אושר פנימי מגיע מידיעה אמיתית של המתנות שיש לנו להביא לעולם והערכים שחשובים לנו. 

בן אדם שמכיר במתנות שלו ופועל לפי הערכים שחשובים לו יכול למצוא את עצמו במצב שהמציאות החיצונית לא תואמת את היעדים והמטרות שלו ועדיין להיות מאושר ושלם כי המיוחדות והמימוש העצמי שלו עדיין באים לידי ביטוי.

עכשו, חשוב להבין שאני לא אומר שאנחנו צריכים לבחור או “אושר פנימי” או “אושר חיצוני” אלא ההפך הוא הנכון. אנחנו צריכים לכוון לגם וגם רק הסדר צריך להשתנות אחרת לא נחווה באמת אושר אמיתי. 

האדם צריך קודם כל לכוון לאושר שלו שכמו שאמרנו מקודם אושר = אישור פנימי למי שאני ורק אחר כך ומהמקום הזה בלבד לשים לעצמו יעדים ומטרות ואז המילים “תהנה מהדרך” יכולים לבוא לידי ביטוי בצורה הנכונה והאמיתית. הרי איך אפשר להינות מהדרך אם אנחנו כל הזמן מודדים את עצמנו לפי התוצאות? 

אחד הדברים המעניינים שאני פוגש זה הרגע שאני מבקש מאנשים לעשות רשימה של 10 דברים טובים אצלם. 10 דברים שקל להם לעשות, שאין בהם שום מאמץ, מקומות שהגאונות שלהם יוצאת והם לא מצליחים לחשוב על משהו. בדרך כלל הם יגידו 3 דברים ויתקעו. למה זה מעניין? כי גדלנו בלהקטין את המתנות שלנו כדי לא לזרוח ליד הסביבה שלנו והתחלנו רק להסתכל על הדברים שאנחנו צריכים לשפר ושכחנו לגמרי את המתנות שקיבלנו שתפקידנו בעולם זה רק לפתוח אותם. 

“אושר פנימי” זה חוויה שלא רק מזכותנו כבני אדם לחוות אלא ברמה הרוחנית זו חובתנו ותפקדינו האמיתי הרי איך לדעתכם מרגיש “אלוהים, היקום, הקוסמוס” או כל מילה אחרת שמתאימה לכם מרגיש שהוא רואה אותנו לא פותחים את המתנות שהוא נתן לנו. איך אתם הייתם מרגישים אם הייתם נותנים למישהו מתנה והיא הייתה שוכבת אצלו בבית בלי שיפתח אותה? 

לכן, השאלה החשובה והעמוקה שאנחנו צריכים לשאול כדי להגיע למצב של “אושר פנימי” זה מה המתנות הקיימות בי? במה אני הכי טובה? מה כיף לי לעשות? איפה אני מרגישה שאני הכי עוזרת לאנשים בלי מאמץ? 

שאנחנו מכירים במתנות שלנו אנחנו עושים את הצעד הראשון לקראת אושר פנימי אמיתי. 

ושוב, אין שום בעיה ברצון שלנו להרוויח כסף, למצוא אהבה ולקבל הכרה אך כדי להינות מזה באמת זה צריך להיות בונוס ולא מה שמגדיר אותנו. 

כותב תוכן ומאמן מנטלי

עודד שעשוע מאמן מנטלי ורגשי

 

Leave a Reply

דרוג*

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. מסומנים שדות חובה *

כל מה שחם

כישרון ועבודה קשה הם כמובן ממדים
לכל אחת ואחד מאיתנו יש משהו שהוא
המילה תחרותיות מתקבלת היום
במה אני טוב!!! אנחנו גדלים במנטליות