צרו קשר

מאמן כושר או חדר כושר- מה הכי מתאים לך

המודעות לבריאות הגוף ולחשיבות השמירה על כושר וביצוע פעילות פיזית קבועה, מביא רבים לחפש אחר הפלטפורמה המתאימה ביותר שתאפשר התמדה ותשיג את התוצאה המיועדת.

בין האפשרויות הרבות העומדות בפני מי שמבקש להתחיל ולקיים אורח חיים שכולל פעילות פיזית קיימות מגוון אפשרויות:

הצטרפות לחוגים דוגמת פילאטיס, זומבה, ריקוד, אגרוף ואומנויות לחימה ועוד

השתלבות בקבוצות ספורט דוגמת כדורגל, כדורסל, כדורשת, כדורעף

בניית תכנית אימונים עצמאית במסגרת ביתית דוגמת הליכות, תרגילי מתיחה וחיזוק הגוף

הרשמה לחדר כושר מקומי והשתלבות בתכנית אימונים אישית

שילוב מאמן אישי לבניית תכנית אימונים וליווי מלא ביישום שלה

בעוד שהאפשרויות הראשונות מגבילות יותר ברמת היקף הפעילות והגמישות, וכוללות פעילות קבוצתית שלא תמיד מתאיה לכל משתתף, והאפשרות לעבודה עצמאית כמעט תמיד נזנחת לטובת אילוצי זמן, קושי בהתמדה ומוטיבציה מוגבלת, האפשרות של אימוני כושר באופן אישי בליווי מאמן, או הצטרפות לחדר כושר, לרוב משיגות תוצאה טובה יותר.

אולם מה מבין השניים יספק את המענה הטוב ביותר? ניתן לבצע את ההשוואה על פי מספר פרמטרים, כאשר בסופו של דבר מדובר במערכת שיקולים, יתרונות וחסרונות, והעדפה אישית:

מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישי יקדיש מאה אחוזים מן הזמן שנקבע לטובת המתאמן, בהיכרות עם מטרות המתאמן, היכולות האישיות שלו, הרקע הרפואי ומגבלות, ובניית תכנית עבודה אשר מחד גיסא מותאמת אישית ברמת דיוק גבוהה במיוחד, ומאידך גיסא מודולרית, וניתנת לשינויים על בסיס התקדמות, קושי וחוויה אישית.

המאמן ייפגש עם המתאמן מספר פעמים בשבוע על פי המסוכם בניהם, במועדים קבועים לרוב, והפעילות תתבצע בשטח פתוח: טיילת עירונית ומסלולי הליכה וריצה, מתחמי אימונים פונקציונליים ואימוני כוח עירוניים, או לחילופין בחדר כושר מאובזר או מתחם אימונים השייך למאמן, או שהוא מצוי בהסדר מולו. מיקום האימון ישפיע מאוד על סוג האימון שייבנה, האבזור והכלם שיעמדו לרשות המתאמן ומטבע הדברים גם על עלויות האימון.

יתרונות העבודה עם מאמן אישי הם מוטיבציה מוגברת, אמון וקשר אישי שמסייע בהתמדה ובמחויבות, תכנית אימון גמישה ומותאמת אישית ויחס אישי. החסרונות הם לרוב עלות גבוהה יותר וסביבת אימון פחות מקצועית ומאובזרת.

חדר כושר

הצטרפות לחדר כושר מקומי לרוב תעלה ברבע מעלות מאמן אישי (בהשוואה חודשית) ותאפשר אימונים ללא הגבלה ויכולת גמישות גדולה יותר במועדי האימון. גם בחדר הכושר יימצאו מדריכים ומאמנים שיוכלו לסייע בהכוונה, בבניית תכנית אימונים ראשונית ובהטמעת שינויים במקרה הצורך, אלא שלא מדובר במדריך אישי ועיקר העבודה תהיה אינדיווידואלית ועצמאית.

הצטרפות לחדר כושר תתאים יותר למתאמנים בעלי כוח רצון, שסומכים על יכולתם להתמיד בתכנית הראשונית ולבצע אימונים אפקטיביים תוך עמידה ביעדים גם ללא פיקוח צמוד. בונוס נוסף של מתחמי כושר ואימונים רבים הוא היכולת להצטרף למערך החוגים של המקום, ללא תשלום נוסף.

היום ניתן לשלב חדרי כושר עם מאמני כושר אישי, ישנם חדרי כושר שמאפשרים את השירות. חשוב לציין שבשניהם משיגים את התוצאה הרצויה,  השאלה היא מה המניע שלכם ומה ההעדפות שלכם להגשמת המטרה.  בחרו בדרך המתאימה לכם וקדימה ליעד בלי לוותר.

אצלנו בפורטל תוכלו למצוא מאמני כושר וחדרי כושר עם מגוון התמחויות שונות.

Leave a Reply

דרוג*

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. מסומנים שדות חובה *

כל מה שחם

כישרון ועבודה קשה הם כמובן ממדים
לכל אחת ואחד מאיתנו יש משהו שהוא
פציעות הן אחד הנושאים הכאובים