צרו קשר

10 טיפים לרדת במשקל בקלות ולשמור על הבריאות

המונח דיאטה טומן בחובו ציפיות ולחצים, שגורמים לרבים להיכשל במשימה עוד בטרם התחילו בה. דיאטה מזוהה כתהליך ארעי וקצר טווח אשר כרוך בשינוי מהותי בהרגלי האכילה לצד רשימה ארוכה של איסורים, מה שמקשה על ההתמדה בה, וגם כאשר זו צולחת ומביאה להגעה אל יעד המשקל הרצוי, קשה יהיה לשמר את התוצאה לאורך זמן.

הקפדה על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת אינם ענין לתקופה מוגבלת, ובניית תפריט ורכישת הרגלים נכונים יסייעו להתמדה ולהגעה לתוצאות טובות יותר, הן ברמת המשקל הרצוי והן ברמת בריאות הגוף והנפש.

10 טיפים להתנהלות נכונה, לירידה במשקל ולפיתוח הרגלים בריאים:

  1. הכל מותר- הכרזה על מאכלים מסוימים כאסורים יולידו כמיהה בלתי נשלטת, חטאים, חרטות ושבירה. גם בתהליך ירידה במשקל מותר ליהנות ממטעמים אהובים, כאשר העיקרון המנחה הוא שליטה ואיזונים.
  2. מים- שתיה מרובה של מים מגבירה את תחושת השובע ומסייעת לגוף. צריכה יומית קבועה של 2 ליטרים מים לכל הפחות חשובה, גם למי שאינו מורגלים בכך.
  3. ארוחת הבוקר- הקביעה כי ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביום אינה קלישאה, כאשר הוכח כי הקפדה על ארוחת בוקר תביא לתחושת שובע, ריכוז וערנות לאורך היום, ולצורך באכילה מופחתת בשאר הארוחות. אין הכוונה לארוחת בוקר במזנון חופשי של מלון, אם כי לארוחה קלה הכוללת מנת חלבון (ביצה, טונה, גבינה), מנת ירקות ופחמימה מלאה, לתחושת שובע ארוכת שעות.
  4. קניות- על הרגלי הקניות לעבור שינוי ולהתבצע תוך מודעות מלאה לרצון וליעדי התזונה. דלגו על מעברי החטיפים, הפחיתו רכישה של פיתויים והעשירו את עגלת הקניות בחלופות בריאות אך גם אהובות. העמיסו על העגלה פירות טריים, מוצרים מקמח מלא (אשר אינם מופחתי קלוריות אך מגבירים את תחושת השובע), שמנים בריאים יותר, מוצרי בשר רזים טריים ואחרים.
  5. ללא מוצרים תעשייתיים- עוד בתחום הקניות: המנעו מרכישת מוצרים תעשייתיים. ככלל, יש להעדיף מוצרים בעלי שם אחד: עוף, תירס, עגבנייה, יוגורט, לחם. פחות מומלצים: שניצל תירס, קבב תעשייתי, צ’יפס קפוא, חטיף אנרגיה.
  6. בישול ביתי- הבישול הביתי יהיה בריא לאין שיעור מאכילה במסעדות והזמנת מזון הביתה. גם אם אינכם מחובבי הבישול, השתדלו לרכוש את הרגלי המטבח, להכיר מתכונים בריאים מחומרי גלם אהובים, לשלוט בכמויות השמן ותיבול ולייצר חלופות איכותיות לארוחות.
  7. ארוחה מאוזנת- תזונה מאוזנת חייבת לכלול את כל אבות המזון לצד ויטמינים ומינרליים וסיבים תזונתיים. בכל ארוחה יש לחלק את הצלחת לשלושה חלקים שווים שיכללו מנת חלבון, פחמימה וירק. לא שבעתם? הקפידו לשמור על חלוקה לשלישים גם בנטילת תוספת.
  8. ארוחות ביניים- ארוחות הביניים נועדו להגן על הגוף מתחושת הרעב שעשויה להביא לבליסה בלתי מבוקרת. גם אם אינכם חשים בתחושת רעב ולא מתחשק באותו הרגע הפרי או היוגורט המתוכננים- אל תוותרו עליהם(ניתן כמובן לבחור בחלופות מתאימות).
  9. ספורט- למי שאינו מורגל בפעילות ספורטיבית עשוי להיות קושי של ממש להתחייב לכזו. אין סיבה להשקיע אלפי שקלים במנויים לחדר הכושר שלא בטוח שינוצלו, מומלץ בתור התחלה לצאת להליכות קבועות, רכיבה על אופניים, תרגילי גמישות ועבודה על אזורים באמצעות מזרון וסרטונים בבית. למי שבעניין, ניתן ורצוי להצטרף לספורט קבוצתי דוגמת כדורשת, כדורסל, זומבה וכדומה- לעתים המחויבות הקבוצתית גוברת על העצלות והרצון לוותר.
  10. שינויים בהרגלי התנועה- גם ללא ספורט מחייב ניתן להפעיל את הגוף, כחלק מאורח החיים. ויתור על הרכב בכל יציאה עירונית קצרה: מכולת, להביא ילד מהגן, שימוש במדרגות במקום במעלית- עשויים לעשות פלאים בשריפת האנרגיה היומית.

Leave a Reply

דרוג*

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. מסומנים שדות חובה *

כל מה שחם

“הכל אני יכול בחופש הגדול” זהו
עולם הדיגיטל לא פסח על ענף הספורט
ילדים, נוער ואף מבוגרים היום