צרו קשר

אימון כושר למבוגרים

השנים שחולפות על הגוף מותירות את אותותיהן, כאשר חילוף החומרים בגוף מואט באופן טבעי, הגוף נחלש כתוצאה משינויים באורח החיים, הפחתת פעילות פיזית אשר מאפיינת צעירים יותר, מחלות אירועים בריאותיים ועוד.

כל אלו אינם בבחינת גזרת גורל, וחשוב לספק לגוף את הכלים לשמור על חוזק, ליצור אורח חיים בריא אשר מביא בחשבון את המצב הבריאותי והיכולות של המתאמן, ולבנות תכנית אימון כושר למבוגרים בהתאמה מלאה.

אימון כושר למבוגרים- פלטפורמות ואפשרויות:

אימון כושר למבוגרים יכול להתקיים במגוון פלטפורמות, בהתאמה לכל מתאמן:

חדר כושר- מנוי לחדר הכושר או למועדון הכושר המקומי עשוי לתרום רבות ולשפר את איכות החיים, באמצעות מקום נגיש המספק מרחב אימון מקצועי ומאובזר. חדרי הכושר ומכוני הקאנטרי נוהגים לקלוט כל מתאמן באופן אישי, לספק ייעוץ ראשוני המתבסס על תשאול אישי, להעמיד לרשות המתאמן מאמן כושר מטעם המכון לצורך בניית תכנית אימונים ולספק ליווי של מאמנים בשטח. חשוב לבנות עם המאמן תכנית אימון כושר למבוגרים המביאה בחשבון גיל ומצב רפואי לצד יכולות אישיות, ולבנות תכנית מאתגרת מחד גיסא ובטוחה מאידך גיסא. החיסרון בפלטפורמה זו נוגע לצורך במשמעת אישית והתמדה- תכונות שרבים לוקים בחוסר מהן.

איך לבחור מאמני כושר

מאמן כושר אישי- מאמן כושר אישי יספק ליווי צמוד בכל התהליך של אימון כושר, החל ממפגש היכרות ובבניית תכנית אימון כושר למבוגרים בהתאמה אישית, וכלה בליווי אישי בכל אימון, ביצוע התרגילים והשגת היעדים יחד עם המתאמן, ביצוע מעקב אחר התקדמות אישית והתאמת תכנית האימונים תוך כדי תנועה. אימונים כאלה יכולים להתקיים בחדרי כושר בהם למאמן הפרטי ישנו הסדר, במתחם אימון פרטי של המאמן, במרחב חיצוני (ים, טיילת, מסלולי הליכה וריצה עירוניים), כמו גם בשילוב בין הללו. חיבור למאמן אישי יסייע בהגברת תחושת המחויבות והמוטיבציה, אולם לרוב יהיה כרוך במחיר גבוה יותר.

עוד כתבות שתמצאו אצלנו

תזונאים מומלצים >>

כל המידע על ספורט לילדים>>

אימון כושר למבוגרים

חוג- חוגי ספורט למבוגרים מספקים מגוון אפשרויות למבוגרים אשר מבקשים להשתלב בספורט המתבצע במסגרת מסודרת, בליווי מקצועי ובקבוצה, ולצד אימון כושר למבוגרים מספקים גם מרחב חברתי. ניתן למצוא חוגים המתבססים על משחק קבוצתי דוגמת כדורסל, כדורשת, כדורעף, כדור יד, חוגי ריקוד ואירובי: זומבה, ריקודי בטן, מחול אירובי, ספינינג, חוגים לחיזוק הגוף: פילאטיס, עיצוב וחיטוב, חוגי שחיה לחיזוק השרירים ושיפור סיבולת לב ריאה ועוד רבים נוספים. ניתן למצוא חוגים כחלק ממערך החוגים של מועדוני כושר, ספקים פרטיים או במסגרת עירונית באמצעות רשות המתנ”סים המקומית.

אימון באמצעות מנוי דיגיטלי- רבים המאמנים כיום אשר מספקים תכנית אימונים דיגיטלית, בהתאמה לגילים ולצרכים שונים, אשר מעבירים אימונים אונליין או סדרות של אימונים מוקלטים, ומאפשרים למתאמנים לבצע את האימון בסביבה הביתית, באמצעות אבזור מינימלי. ניתן למצוא סרטונים ואימונים חינמיים ברשת, או באמצעות מנוי בתשלום למאמן נבחר, שגם מספק אפשרות לפניה אישית, שאלות טיפים והתאמה אישית למתאמן.

Leave a Reply

דרוג*

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. מסומנים שדות חובה *

כל מה שחם

כישרון ועבודה קשה הם כמובן ממדים
לכל אחת ואחד מאיתנו יש משהו שהוא
פציעות הן אחד הנושאים הכאובים